دکتر نگار امیدواری برنده جایزه سالانه IEEE شد

دکتر نگار امیدواری برنده جایزه سالانه IEEE شد

/ اخبار ایرانیان خارج از کشور / چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 00:01

دکتر نگار امیدواری موفق به دریافت جایزه سالانه IEEE(موسسه مهندسان برق و الکترونیک) شد. دکتر امیدواری فرزند مهندس مریم مرندیان و مهندس سعید امیدواری، هر دو از فارغ‌التحصیلان، دانشکده فنی دانشگاه تهران هستند.

دکتر امیدواری کارشناسی‌ارشد و دکتری خود را در رشته مهندسی پزشکی و فیزیک به ترتیب در دانشگاه آخن و صنعتی مونیخ آلمان اخذ کرده است. وی در حال حاضر محقق پسادکتری در دانشگاه صنعتی مونیخ (TUM)است.

جایزه و کمک هزینه تحقیقات IEEE Glenn F. Knoll Graduate Educational Grant یک جایزه سالانه جامعه علمی علوم هسته‌ای و پلاسمای موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE Nuclear and Plasma Science Society) است. این جایزه هر سال به یک دانشجوی دکتری برای فعالیت برجسته در زمینه تجهیزات علوم هسته‌ای یا تجهیزات پزشکی هسته‌ای اهدا می‌شود.

مراسم اهدا جایزه سال 2018 در سیدنی استرالیا برگزار شد.

موسسه مهندسان برق و الکترونیک (The Institute of Electrical and Electronics Engineers) که به IEEE معروف است، یک سازمان بین‌المللی حرفه‌ای و سازمان غیرانتفاعی است. خواست این موسسه کمک به پیشبرد فناوری به‌طور گسترده و حوزه‌های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر و همچنین زمینه‌های وابسته به‌طور خاص است. این موسسه بیش از ۴۰۰ هزار نفر عضو در ۱۶۰ کشور جهان دارد که ۴۵ درصد این اعضا خارج از ایالات متحده هستند.

کلیه حقوق این سایت برای انجمن دوستداران ایران NGO محفوظ است. 2020

Please publish modules in offcanvas position.