داریان شیرازی بنیانگذار شرکت‌های Fwix، Fotodunk و iCast مقیم آمریکا

داریان شیرازی بنیانگذار شرکت‌های Fwix، Fotodunk و iCast مقیم آمریکا

/ اخبار ایرانیان خارج از کشور / پنج شنبه, 22 آبان 1399 ساعت 21:58

 

 

داریان شیرازی در سال ۱۳۶۷ به دنیا آمد. در سال ۸۲ در سن ۱۵ سالگی به فکر یک کار بزرگ افتاد، کاری که بتواند هم منبع درآمد خوبی برای او باشد و هم از لحاظ علمی سطح فکری او را بالا ببرد. به دنبال این فکر و تحقیقات گسترده‌ای که انجام داد، اقدام به خرید قطعات کامپیوتر به صورت عمده از آسیا کرد و بازاریابی آن‌ها را در «ای‌بای» انجام می‌داد

داریان با عضویت در این سایت توانست در مدت زمان کوتاهی آن چنان فروش بی‌سابقه‌ای را ایجاد کند که “سایت غول آسای حراج آنلاین“ خیلی زود به او پیشنهاد کارآموزی در دوره مهندسی را داد. او در طی ۲ سال کار در این سایت توانست تجربیات و سطح علمی بسیار بالایی در زمینه رایانه و برنامه‌نویسی کسب کند و پس از آن به دنبال فرصت‌های دیگر رفت. داریان در سال ۸۴ اولین کار آموز استخدام شده در فیس بوک و جزء کارمندان اولیه این سایت شد

پس از آن با بنیانگذاری سایت‌ها و شرکت‌های نوپایی چون Fwix، Fotodunk و iCast در حوزه‌های روزنامه‌نگار شهروندی و شبکه‌های اجتماعی به موفقیت‌های بزرگی رسید.

 

شرکت او، Radius Intelligence در حال حاضر یکی از موفق‌ترین سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات کسب‌وکارهای کوچک است که ساماندهی اطلاعات و به‌روزرسانی بیش از ۲۰ میلیون شرکت کوچک را انجام می‌دهد.

 

راه اندازی این شرکت، داریان را به هدفش که ساخت پایگاه فروش هوشمند بود نزدیک تر کرد. شرکت تجاری داریان به تیم های فروش، در دنیای مجازی، قدرت اطلاعاتی بیش از ۲۶ میلیون تجارت کوچک آمریکا را می دهد که داده ها را از منابع وب جداگانه بگیرند و فرصت های مناسب را برای شرکت های جدید و تازه تاسیس تخمین بزنند و علاوه بر آن نرم افزارهای پیشرفته را شناسایی و به نسل نو منتقل کنند. کارمندان این شرکت می توانند طبق اطلاعات دقیق و به روز، فهرست هایی که شامل مکان، فعالیت وب، مصرف کننده ها، رتبه بندی آن ها، هزینه تبلیغات و در آمد ها است را با توجه به فیلتر های موجود گرد آوری کنند و به شرکت های دیگر ارائه دهند.

داریان شیرازی تحصیلات خود را در رشته‌ی علوم کامپیوتر در دانشگاه برکلی کالیفرنیا نیمه کاره رها کرد.

 

کلیه حقوق این سایت برای انجمن دوستداران ایران NGO محفوظ است. 2020

Please publish modules in offcanvas position.