تارا شریفی دختر ۱۲ ساله نابغه ایرانی الاصل مقیم لندن

تارا شریفی دختر ۱۲ ساله نابغه ایرانی الاصل مقیم لندن

/ اخبار ایرانیان خارج از کشور / سه شنبه, 10 فروردين 1400 ساعت 22:52

تارا شریفی دختر ۱۲ ساله ایرانی الاصل مقیم لندن، مرداد ماه سال ۱۳۹۸ موفق شد در یک آزمون هوش، بالاترین نمره ممکن را کسب کرده و نام خود را در فهرست نوابغ ثبت کند. او به عضویت منسا (mensa) معتبر ترین جامعه تیزهولبرت انیشتن و پرفسور هاوکینگ اعلام کردند که به نظر می رسد این مقایسه، اصولا صحیح نیست.

تارا شریفی نابغه ایرانی الاصل ساکن لندن، دانش آموز دبیرستان السبیری در حومه پایتخت انگلیس بوده و توانسته در آزمون هوش موسسه منسا که زیر نظر دانشگاه آکسفور انگلستان فعالیت دارد، نمره ۱۶۲ را کسب کند که ۲۲ نمره بالاتر از نمره متعلق به ضریب هوشی نوابغ قرن بیستم میلادی است. او در سال ۱۳۸۷ شمسی متولد شد و خانواده اش، اهل روستای خون در بخش بوشکان توابع شهرستان دشتستان هستند. جایی در ۷۲۰ کیلومتری جنوب شرقی استان بوشهر. پدر تارا شریفی به رسانه ها گفته بود که دخترش، معادلات پیچیده را حل می کرد و از هم کلاسی های خود بالاتر بود.

معلمانش گفته بودند او را در مدرسه تیزهوشان ثبت نام کنید. آی کیو بالای تارا شریفی در سال های اخیر مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفته است.

معتبر ترین جامعه تیزهوشان جهان اکنون یک عضو ۱۲ ساله ایرانی مقیم لندن دارد که خودش هم معتقد است که اصلا انتظار کسب چنین نمره ای در آزمون منسا را نداشته است.

به ۲ دلیل، مقایسه ضریب هوشی تارا شریفی با آلبرت انیشتن و استیون هاوکینگ صحیح نیست. یکی اینکه یا ضریب هوشی استیون هاوکینگ و انیشتن اعلام نشده و یا آن ها اصلا تا کنون در آزمون ضریب هوشی شرکت نکرده اند. از طرفی، آزمون ضریب هوشی بر اساس سن مشخص می شود و ارتباط دادن ضریب هوشی دختر ۱۲ ساله با پیر مردها، نادرست است. ضمنا چندین آزمون تعیین ضریب هوشی وجود دارد و نمی توان صرفا به یک آزمون استناد کرد.

کلیه حقوق این سایت برای انجمن دوستداران ایران NGO محفوظ است. 2020

Please publish modules in offcanvas position.